google chrome logo klasla

 

Comiesięczne aktualizacje zabezpieczeń Androida to z pewnością dobra wiadomość. Jednak tak jak wcześniej nie pojawiały się informacje o zagrożeniach, tak teraz coraz częściej słyszymy o różnych lukach w zabezpieczeniach. Tym razem nie padło bezpośrednio na Androida, ale też na produkt Google.

 

Zapewne wielu z Was korzysta z Chrome’a, prawda? W takim razie na wczorajszym wydarzeniu w Tokio (PacSec), pewna grupa pokazała zgromadzonym jak łatwo można przejąć kontrolę nad urządzeniem mobilnym. Co ciekawe, tym razem nie potrzeba spełniać wielu przeróżnych czynników, które pozwoliłyby na chociażby utratę danych. W tym wypadku wystarczy korzystać z Chrome’a i uruchomić stronę internetową wykorzystującą skryptowy język programowania JavaScript v8. Na wspomnianym pokazie, luka została wykorzystana do zainstalowania gry bez jakiejkolwiek ingerencji użytkownika. To pokazuje, że naprawdę łatwo utracić dane. Google oczywiście zostało poinformowane o występującym problemie, ale nie wystosowano jeszcze żadnego oświadczenia. W takim razie zapewne musimy czekać na aktualizację samego Chrome’a lub… zmianę przeglądarki.

 

Ruiu, osoba, która odkryła powyższy problem już została wynagrodzona przez organizatorów PacSec wyjazdem na narty, ale zapewne samo Google również nie zapomni zapłacić za pomoc w znalezieniu luki.

 

 

źródło: theregister

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.