Wydłuż życie swojego akumulatora za pomocą prostej aplikacji – drzemka dla Twojego smartfona z Lollipopem

Łukasz Pająk Aplikacje 2015-11-13

android 6.0 marshmallow doze drzemka akumulator bateria

 

Android 6.0 Marshmallow wprowadził wiele ciekawych nowości, a wśród nich jest tzw. tryb Doze, a więc po prostu drzemka. Sprawia on, że po półgodzinnym nieużytkowaniu mobilnego urządzenia większość usług przechodzi właśnie w stan uśpienia. Jednak pojawiła się prosta aplikacja, która symuluje to samo na Lollipopie.

 

Jak pokazują pierwsze testy Marshmallow na Nexusach, w stosunku do poprzedniego oprogramowania, zużycie energii przez noc jest redukowane do bezwzględnego minimum, co zdecydowanie wydłuża życie mobilnych urządzeń na jednym ładowaniu. Oczywiście Lollipop również radzi sobie całkiem nieźle, ale może być jeszcze lepiej. W tym celu została stworzona aplikacja „Doze”, którą znajdziecie za darmo w sklepie Play (Klik!). Jej działanie jest bardzo proste. Wykorzystując tunel VPN po prostu wyłączamy wszystkie usługi i aplikacje. Oczywiście możemy zrobić wyjątki i jeśli chcemy, żeby chociażby Messenger wciąż działał to wystarczy go w ustawieniach wykluczyć. Po aktywacji drzemki, smartfon możemy odłączyć na bok i jesteśmy pewni, że żadna aplikacja nie połączy się z Internetem, co też pozytywnie wpłynie na zużycie cennej energii. Wracamy do normalnej pracy? Wyłączamy drzemkę i wszystko wraca do codzienności.

 

Oczywiście nie jest to pierwsza tego typu aplikacja, ale jej prostota sprawia, że także początkujący użytkownicy nie będą mieli problemów z jej obsługą. Jednak jakie są Wasze sposoby na zredukowanie zużycia energii akumulatora, gdy w pobliżu nie macie możliwości skorzystać z ładowarki?

x