Mi Pad 2 w benchmarku – Xiaomi znów zgarnie rynek tabletów

Newsy

MiPad-01

Znaleźć na rynku dobry tablet z Androidem nie jest łatwo. Zwłaszcza, jeśli mówimy o niskiej półce cenowej i oczekujemy kosmicznej wydajności. Zazwyczaj wtedy okazuje się, że kupiony przez nas produkt spełnia zaledwie część naszych potrzeb. Na szczęście mamy chińskie marki – Xiaomi. Mi Pad wypadł rewelacyjnie, a już wkrótce możemy się spodziewać jego następcy.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

 

Mi Pad to tablet produkcji Xiaomi wyglądający zupełnie jak iPad, lecz działający na Androidzie. Można śmiało rzec, że to kolejne udane działo chińskiego producenta spełniające nie tylko fenomenalny stosunek jakości do ceny, ale również cieszący się ogromną popularnością. Na jego następcę czekamy już od ponad roku, więc każde informacje na jego temat są cenne. Zwłaszcza te pochodzące z rzetelnych benchmarków.

 

Geekbench dostarcza nam ostatnio mnóstwo ciekawostek – szczególnie, jeśli chodzi o osiągi najnowszych procesorów. Do jego bazy trafił również Mi Pad 2, dzięki czemu możemy się bliżej przyjrzeć jego wnętrzu. A konkretniej jednostce napędzającej od Intela. Xiaomi Mi Pad 2 pracuje na Atom x5-Z8500 taktowany zegarem 2,24 GHz. Posiada do tego 2 GB RAM oraz system Android w wersji Lollipop 5.1.

 

mi pad 2 bench

 

Wyniki wskazują, że w teście pojedynczego rdzenia Mi Pad 2 zdoła wykręcić 985 punktów, natomiast w przypadku wielu rdzeni osiąga 3268. Nie są to złe wartości. Dobra optymalizacja z pewnością zapewni płynne działanie. Niestety to są wszystkie potwierdzone informacje, jakie na ten czas wiemy. Niedługo jednak powinniśmy doczekać się oficjalnej zapowiedzi.

 

Wcześniejsze plotki mówiły jeszcze o 7,9 calowym wyświetlaczu z rozdzielczością 2048 x 1536 pikseli oraz 16 GB pamięci wewnętrznej rozszerzalnej przy pomocy karty microSD.

 

źródło: GSM Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x