sgs3mini
Samsung Galaxy S3 to aktualnie jeden z najciekawszych smartfonów z Androidem na pokładzie. Część użytkowników narzeka jednak, że ekran o przekątnej 4,8″ jest zbyt duży i wolą oni sięgać po urządzenia o mniejszych gabarytach. W teorii świetnym pomysłem jest więc wypuszczenie przez Samsunga do sprzedaży smartfona Galaxy S3 mini.

Jego premiera będzie miała miejsce już jutro i do Sieci przedostała się specyfikacja techniczna nadchodzącego smartfona. Niestety, pod względem specyfikacji wersja mini nie ma nic wspólnego z oryginałem.

Zamiast czterordzeniowego Exynosa znajdziemy dwurdzeniowy układ ST-Ericsson U8420 o taktowaniu 1GHz, który wspomagany będzie przez 1 GB RAM. Ekran urządzenia został wykonany w technologii Super AMOLED i oferuje przekątną 4″ i rozdzielczość WVGA (800×480). Galaxy S3 mini zostanie wyposażony w 16 GB pamięci, NFC i baterię 1500 mAh, a domyślną wersją systemu będzie Android 4.1 Jelly Bean.

Co sądzicie na temat tego smartfona? Czy uważacie, że zasługuje on na miano Galaxy S3 mini, czy też nie powinien być członkiem flagowej rodziny Galaxy S? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

źródło: theverge.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski