xiaomi-mi4-4g_8

Poznaliśmy najnowsze procesory, poznaliśmy również osiągi części z nich, a nawet poznaliśmy modele smartfonów w nie wyposażonych. Teraz przyszła kolej na kolejnego gracza, do którego słowo „gorąco” przylgnęło po przykrych dolegliwościach starszego brata. Domyślacie się już o kogo chodzi? Tak, to Snapdragon 820 i jego reprezentant Xiaomi Mi 5.

 

Zacznijmy od benchmarku jakim został poddany nadchodzący flagowy model chińskiego producenta. Xiaomi Gemini (aka Mi 5) trafił właśnie do bazy danych Geekbench. Warto zatem przyjrzeć się wynikom, jakie zdołał wykręcić. W teście pojedynczego rdzenia, Mi 5 z Snapdragonem 820 we wnętrzu zdobył 2140 punktów, co jest bardzo wysokim wynikiem. Dla porównania poprzedni procesor osiągał wyniki rzędu 1300 pkt, natomiast topowe smartfony od Samsunga zdobywały 1500. Do szybkości Apple’owskiej jednostki A9 jednak trochę brakuje – jej wynik to blisko 2500.

 

mi 5 bench

 

W teście wielu rdzeni, Mi 5 zdobył 4762 punkty, co również możemy uznać za wysoki wynik. Warto również dodać, że Xiaomi nie zamierza przygotować smartfona w różnych wariacjach. Powstanie jedna wersja, w której miejsce procesora jest zarezerwowane właśnie dla Qualcomm Snapdragon 820.

 

A jak procesor wypada w innym towarzystwie? Na poniższym wykresie możemy zobaczyć zestawienie osiągnięć najnowszych procesorów. Gołym okiem widać, że jednostka od Apple prowadzi, lecz tuż za nim widzimy Exynosa 8890 od Samsunga oraz Snapdragona 820. Dwie ostatnie prowadzą bardzo wyrównaną walkę zostawiając Kirina i MediaTeka daleko za sobą. Cóż, do iPhone’a 6s trochę brakuje, ale czy ktoś powiedział, że androidowe smartfony również nie mogą być mocne?

 

Snapdragon-820-Exynos-8890-Apple-A9-Kirin-950-Helio-X20-benchmark-chart

 

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.