ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Single Day dla Xiaomi to 16 mln dolarów w 12 minut – a ile zarobiło przez cały dzień?

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
Xiaomi-Redmi-2-840x478

Wczorajszy Dzień Singla obchodzony w Chinach okazał się wielkim wydarzeniem. Bynajmniej nie mówię tutaj o fecie i atrakcjach, jakie przygotowali sobie mieszkańcy Państwa Środka, lecz o kwestii finansowej, która aż zwala z nóg. A prezesi Xiaomi już chyba przyszykowali sobie ciepłą kąpiel w zielonych banknotach. O jakich kwotach więc mowa?

Dla przypomnienia Single Day to coś na wzór Black Friday, tylko obchodzone rokrocznie 11 listopada. To dzień, w którym wszyscy z całymi rodzinami zasiadają wspólnie przed komputerem i… zaczynają robić zakupy. Ogromne zakupy, gdyż obniżka na produkty również jest ogromna.

Xiaomi przecenił swoje portfolio. Wśród nich znajdziemy smartfony, tablety oraz wszelkiej maści akcesoria. Co więcej, cała linia Mi produktów doczekała się niższych cen. Co to więc oznacza? Że dostajemy bardzo wysokiej jakości produkty za atrakcyjne pieniądze. Wśród smartfonów królował Redmi Note 2, wśród opasek Mi Band.

Począwszy od godziny 0, kiedy to rozpoczął się czas wielkich obniżek a skończywszy 12 minut później, Chiński producent odnotował już sprzedaż na 16 milionów dolarów. Dodając do tego parę godzin oraz romantyczny widok wschodzącego słońca, kwota zbliżała się już do 100 milionów. Kilkanaście godzin później, pod koniec dnia koncern zanotował sprzedaż opiewającą na 188 miliony dolarów.

Jak więc widzimy wystarczy jeden dzień, by producent rozesłał swe produkty na cały świat. Dobra cena, wysoka jakość – Single Day pokazuje, że tego ludzie zawsze chcą. A z takich okazji, to aż żal nie skorzystać.

źródło: Android Authority

Sprawdź najnowsze wpisy