ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

BlackBerry czuje pociąg do Androida. Priv to nie jedyny smartfon z klawiaturą QWERTY

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
BlackBerry-Logo

Z pewnością pamiętacie jeszcze o BlackBerry Priv – pierwszy smartfon kanadyjskiego producenta działający na systemie Android. Jego imię jest teraz na topie, gdyż na dniach nastąpić ma premiera urządzenia. Jeśli jednak nie przemawia do Was powrót do konstrukcji typu slider, mam coś nowego. Również od BlackBerry i również z Androidem.

BlackBerry rozkręca się w androidowym świecie. Jeszcze model Priv nie trafił do zamawiających, a już możemy czytać o kolejnym dziecku. Tym razem producent postawił na bardziej klasyczny deisgn. Cały telefon zachowany jest w jednej bryle, jednakże marka BlackBerry do czegoś zobowiązuje, więc pod ekranem po raz kolejny znajdziemy fizyczną klawiaturę QWERTY.

blackberry vienna

BlackBerry Vienna, sądząc po zdjęciach, ma zachować proporcje 3:2, jeśli chodzi o ekran i klawiaturę. Sama stylistyka nawiązuje do poprzednich urządzeń producenta – chociażby BlackBerry Passport, gdzie również znajdujemy podobny podział. Możemy domniemywać, że pokrywa baterii będzie niestety nieusuwalna. Jeśliby przyjrzeć się zdjęciom, na lewym boku smartfona możemy dostrzec klapkę – być może to właśnie wejście na kartę microSD.

To wszystko, co na dzień dzisiejszy można powiedzieć na temat BlackBerry Vienna. Pozostało jeszcze mnóstwo pytań, na które miejmy nadzieję sukcesywnie poznamy odpowiedzi. BlackBerry Priv spotkał się z dobrym, przedpremierowym odzewem. Najważniejsza jest jednak kwestia ceny – kanadyjski producent wie, ile warte są jego produktu, a patrząc na zalewany morzem sprzętu rynek androidowi ciężko będzie mu zdobyć fale popularności z tak wysokimi kwotami.

źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy