Smartwatch-device-might-be-here-to-stay

Niezależnie od naszej prywatniej opinii odnośnie inteligentnych zegarków odniosły one w ostatnich latach niewątpliwie duży sukces. Z miesiąca na miesiąc urządzenia te są też coraz bardziej funkcjonalne i mniej zależne od smartfona. Częśc funkcji nadal jednak wymaga jak dotąd w przypadku większości modeli aktywnego połączenia ze smartfonem. Zegarkom z Android Wear brakowało jak dotąd obsługi sieci komórkowej i kart SIM. Google ogłosiło właśnie, że już od od teraz platforma Android Wear umożliwi bezpośrednie połączenie z siecią komórkową. Pierwszy inteligentny zegarek z obsługą kart SIM na platformie Google pojawi się już wkrótce na rynku europejskim.

Teoretycznie od początku wydawało się to zbytecznym dodatkiem –  znajdujący się w kieszeni smartfon przecież może udostępnić połączenie sieciowe, a komunikacja między nim a smartfonem jest gwarantowana za pomocą WifI lub częściej stosowanego Bluetooth.

W praktyce jednak zdarzają się sytuacje, gdzie bezpośrednie połączenie z siecią z poziomu zegarka byłoby bardzo przydatne. Po latach oczekiwań wyczekiwane wsparcie pojawiło się oficjalnie. Z poziomu zegarka możemy nie tylko korzystać z sieci, ale też wykonywać połączenia głosowe. Co ważne, przełączanie między połączeniem bezpośrednim z siecią, a połączeniem za pośrednictwem smartfonu ( które to ma mieć priorytet – w przypadku jego utraty zegarek ma automatycznie przechodzić na połączenie z użyciem wbudowanego modułu GSM. ) ma przebiegać niezauważenie dla użytkownika.

W niektórych krajach operatorzy od dawna oferują dwie karty SIM przypisane do jednego numeru, co pozwala zredukować koszty i ułatwia w pełni wykorzystywanie modułu na kartę SIM w zegarku. Być może w Polsce też doczekamy się takiej opcji u operatorów.

Źródło:Googlewatchblog.de

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg