ExynosProcessorLogo-1200-80

 

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Tysiące plotek i setki spekulacji spowodowały, że Samsung znalazł się w mało komfortowej sytuacji. Dziś Koreańczycy przerwali jednak milczenie, i zapowiedzieli oficjalnie swój nowy procesor. Już niedługo przekonamy się więc, czy to godny rywal dla Snapdragona 820.

 

Exynos 8890 to 8 rdzeniowy procesor, który został stworzony w 14 nm procesie technologicznym. Cztery rdzenie są oczywiście autorskim dziełem Samsunga, i bazują na architekturze ARMv8, natomiast pozostałe cztery rdzenie to Cortex-A53 od ARM. Według Samsunga nowy Exynos 8890 zaoferuje o ponad 30% wyższą wydajność względem Exynosa 7420, którego oczywiście znamy z Galaxy S6. Użytkowników zadowoli również, że nowy procesor potrzebuje też o 10% mniej energii niż poprzednik. Procesor posiada modem LTE kat. 12, dzięki któremu będzie możliwe pobieranie danych do 600 Mbps. Jeśli zaś chodzi o wysyłanie danych, to będzie się ono odbywać do maksymalnie 150 Mbps. Za grafikę odpowiadać ma układ GPU MALI T880.

 

Nowy chipset Samsunga już niebawem będzie musiał stawić czoła najnowszemu procesorowi od Qualcomma – Snapdragonowi 820, i z pewnością będzie to ciekawa rywalizacja. Układ ten oczywiście trafi do Galaxy S7, który może mieć swoją premierę już w lutym przyszłego roku, o czym Was już informowaliśmy.

 

Źródło: phonearena, gsmarena
Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.