Korzystasz z Messengera? Te zmiany Ci się z pewnością nie spodobają

Newsy

messenger

 

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Facebook już w najbliższej przyszłości wprowadzi do swojej aplikacji Messenger nową funkcję. Nazywa się ona „Photo Magic”, i oferuje dosyć kontrowersyjną funkcjonalność. Już niedługo Messenger będzie skanował naszą galerię zdjęć, a następnie proponował, którym znajomym dane zdjęcie wysłać.

 

Będzie działać to w sposób następujący. Aplikacja na początku przeskanuje zdjęcia na naszym telefonie, a następnie będzie starała się rozpoznać twarze naszych znajomych. Po pozytywnym wykryciu twarzy Messenger zaproponuje nam aby wysłać dane zdjęcie konkretnym znajomym. Po przesłaniu zdjęcia znajomemu będziemy mogli zachować kopię zapasową, która zostanie zapisana w aplikacji.

 

zuckerberg(Mark Zuckerberg mówiący o aplikacji Messenger  podczas konferencji w San Francisco)

 

Rozpoznawanie twarzy to technologia, którą Facebook testował już od dłuższego czasu, choćby w aplikacji Moments. Teraz technologia trafia na wielką skalę, a jak wiadomo, Messenger staje się coraz bardziej popularny. Na całym świecie posiada on już ponad 700 milionów użytkowników.

 

Nowa funkcja po raz kolejny uderza w naszą prywatność, ale trzeba oczywiście pamiętać, że rejestrując się na Facebooku sami się na taki obrót spraw zgodziliśmy. Europejskie media mają jednak wątpliwości co do zgodności z prawem tego przedsięwzięcia na naszym kontynencie.

 

Aktualizacja od dzisiaj jest  dostępna w Australii, a w następnych dniach powinna być dodawana stopniowo w kolejnych krajach. Oczywiście z nowej funkcjonalności Messengera będą mogli skorzystać posiadacze sprzętu z Androidem oraz iOS.

 

Źródło: gsmarena, theguardian, phonearena, engadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x