Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że w ciągu najbliższego miesiąca będzie miała miejsce oficjalna prezentacja nowych urządzeń z serii Nexus. Ostatnie informacje donoszą, że najprawdopodobniej ujrzymy kilka różnych smartfonów wyprodukowanych przez wielu producentów. Niemal pewnym jest to, że jeden z Nexusów będzie autorstwa LG, które do tej pory nie współpracowało jeszcze w ten sposób z Google. Źródłem tej informacji jest Paul O’Brien z MoDaCo, który jak do tej pory był przeważnie nieomylny w kwestii smartfonów z Androidem i często jako pierwszy publikował ekskluzywne materiały, które później okazywały się w pełni prawdziwe.

Nexus od LG będzie bazować na nowym flagowcu tego producenta, czyli Optimusie G, więc zapowiada się naprawdę nieźle. Jego specyfikacja ma prezentować się następująco:

– Czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 o taktowaniu 1,5 GHz
– 2 GB RAM
– Ekran TrueHD IPS o rozdzielczości 1280×768
– Przyciski ekranowe do obsługi systemu
– Aparat 8 MPx
– Pamięć 8 GB albo 16 GB
– Brak slotu kart microSD
– Niewymienna bateria
– Ładowanie bezprzewodowe

Strzałem w stopę wydaje się to, że Nexus od LG będzie oferował maksymalnie 16 GB wbudowanej pamięci, bez możliwości rozszerzenia przy pomocy karty microSD. Istnienie wersji wyłącznie z 8 GB pamięci brzmi jak żart i mamy nadzieję, że zamiast niej wprowadzony zostanie wariant z 32 GB.

Końcowa nazwa tego smartfona nie jest jeszcze znana, wiemy natomiast, że jego wygląd będzie odbiegał od stylistyki LG Optimus G. Premiera urządzenia spodziewana jest w połowie listopada bieżącego roku.

źródło: modaco.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski