ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Apple Music trafia do sklepu Play z możliwością słuchania muzyki offline

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje
apple music android google play sklep

Stało się. Apple w końcu otworzyło się na nowe platformy. Co prawda w sklepie Play pojawiła się już jedna aplikacja od giganta z Cupertino, ale wokół niej krążyło wiele nieprzyjemnych komentarzy. Tym razem użytkownicy Androida z pewnością mogą zaciekawić się nową propozycją, gdyż według wielu jest lepsza niż odpowiednik na iOS.

Chodzi oczywiście o tytułowe Apple Music, które jest konkurencją dla m.in. Muzyki Play. Od dzisiaj nie jest to usługa dostępna na wyłączność dla „Iurządzeń”. Niemniej jednak potrzebny jest Apple ID, a żeby ten stworzyć to zmuszeni jesteśmy do natychmiastowego podpięcia swojej karty kredytowej w celu automatycznego przedłużania subskrypcji.

Screenshot_2015-11-10-19-12-27

Do wyboru mamy na dzień dobry 3-miesięczny, darmowy dostęp do wszystkich usług, a później będziemy zmuszeni do zapłaty 5 euro. Jednak co dostajemy w zamian? Dużą bazę utworów (30 milionów pozycji), a także inteligentne rekomendacje, radio Beats1 czy też usługę Connect, której celem jest zbliżenie nas do naszych ulubionych twórców. Jednak Apple Music zasługuje na jedną pochwałę. Wybrane utwory możemy słuchać offline, a więc zapisują się one na naszym urządzeniu. Zainteresowani mogą sprawdzić jak działa wersja beta Apple Music pobierając aplikację z następującego linka: Klik!

Brzmi interesująco? Dla niektórych z pewnością, ale czy dzisiaj propozycja giganta z Cupertino jest w stanie przekonać dotychczasowych klientów takich marek jak Spotify, Deezer czy też właśnie Muzyki Play?

Sprawdź najnowsze wpisy