snap820

Snapdragon 820 to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku, Nowy procesor Qualcomma ma wznieść na wyżyny wydajności najnowsze smartfony i zapewnić, że na bardzo długo zapomnimy o słowie „powolny”. Dziś nastąpiła jego oficjalna prezentacja. Czy cały hype tworzony wokół tej jednostki jest uzasadniony? Sprawdźmy, co nas czeka!

By jak najbardziej obrazowo przedstawić Wam nowe możliwości, skorzystajmy z liczb:

3X SZYBSZY

Dzięki wsparciu LTE Cat. 12 prędkość pobierania wzrasta do 600 Mbps, zaś LTE Cat 13. pozwala na udostępnianie z prędkością do 150 Mbps! To aż 33% wzrost w przypadku pobierania oraz potrójny, jeśli chodzi o udostępnianie w porównaniu do X10 LTE zastosowanego chociażby w poprzedniej wersji procesora, Snapdragonie 810.

2X wydajniejszy

CPU Qualcomm Kryo jest 2x wydajniejszy w porównaniu do S810. Ponadto Qualcomm Hexagon 680 DSP przynosi duże usprawnienia w kwestii żywotności baterii.

40%?

Właśnie o tyle zostały usprawnione możliwości graficzne, dzięki nowemu układowi graficznemu Adreno 530. Jest prawie o połowę wydajniejszy od Adreno 430!

snap adreno

28 megapikseli

Właśnie na zastosowanie takich matryc w smartfonach pozwala 14-bitowa technologia Qualcomm Spectra ISP. Jak myślicie, który producent jako pierwszy skorzysta z tej możliwości?

snap camera

3X SZYBSZE Wi-Fi

Snapdragon 820 wprowadza znaczne usprawnienia działania sieci bezprzewodowej. Dzięki wsparciu zarówno 802.11ad oraz 802.11ac 2x2MU-MIMO pozwoli na podwójne bądź nawet potrójne przyspieszenia połączenia niż ma to miejsce w przypadku standardu 802.11ac bez MU-MIMO.

4X SZYBSZE ŁADOWANIE

Technologie szybkiego ładowania są teraz w modzie. Dzięki Quick Charge 3.0 użytkownicy na jeszcze krócej podłączą swoje telefony do ładowarki. Jak podaje producent, Quick Charge 3.0 jest 4x szybsze niż tradycyjne ładowanie i 38% wydajniejsze niż korzystanie z technologii Quick Charge 2.0.

snap820 1

Mam nadzieję, że w miarę jasny sposób przedstawiłem Wam możliwości Snapdragona 820. Oprócz w/w nowości, warto dodać, że procesor wspiera również nagrywanie w rozdzielczości do 4K oraz obsługę takich ekranów. Widzimy zatem, że smartfony, które już wkrótce wylądują na rynku i będą wyposażone w najnowszą jednostkę Qualcomma pozostawią daleko w tyle swoich starszych konkurentów. Mimo iż S810 to wciąż mocna jednostka, to najmłodsze dziecko amerykańskiego przedsiębiorstwa nie pozostawia na niej suchej nitki.

źródło: Qualcomm

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.