Exynos 8890 już w masowej produkcji – Samsung coraz bliżej bycia liderem?

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
Samsung-Exynos-4412-840x480

Układ Kirin 950 został już oficjalnie zaprezentowany i przetestowany – pierwsze wyniki w granicach 90 tys. punktów w AnTuTu z pewnością na niektórych robią wrażenie, ale na niedługo. Dzisiaj Qualcomm oficjalnie powinien przedstawić Snapdragona 820, ale to Samsung ma szansę ponownie stać się liderem.

Okazuje się, że Exynos 8890, według wielu koreańskich raportów, właśnie trafił do masowej produkcji. Nie oznacza to nic innego jak fakt, że Samsung uznał ten układ za gotowy, bez wad. Dla przypomnienia, najnowszy koreański procesor został wykonany w 14 nm procesie technologicznym (FinFET) i używa autorskich rdzeni nazwanych jako Exynos M1. Oczywiście nie mogło zabraknąć 64-bitowej architektury. Jednak takie informacje pojawiają się zazwyczaj tuż przed prezentacją pierwszego smartfonu z daną jednostką toteż czyżbyśmy mieli niedługo ujrzeć Galaxy S7? Zapewne to właśnie ten model będzie pierwszym, który dostąpi zaszczytu korzystania z najwyższej jednostki Exynosa. Póki co ciężko mówić o wynikach w benchmarkach, ale Samsung z pewnością ma duże szanse ponownie zostać liderem tego segmentu mobilnego rynku.

Nie zapominajmy także o tym, że dzisiaj Qualcomm chce przedstawić Snapdragona 820. Z pewnością o tym Was poinformujemy możliwie jak najszybciej, ale na chwilę obecną wierzycie, że Amerykanie są w stanie zagrozić Samsungowi?

źródło: SamMobile

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy