Samsung-Exynos-4412-840x480

 

Układ Kirin 950 został już oficjalnie zaprezentowany i przetestowany – pierwsze wyniki w granicach 90 tys. punktów w AnTuTu z pewnością na niektórych robią wrażenie, ale na niedługo. Dzisiaj Qualcomm oficjalnie powinien przedstawić Snapdragona 820, ale to Samsung ma szansę ponownie stać się liderem.

 

Okazuje się, że Exynos 8890, według wielu koreańskich raportów, właśnie trafił do masowej produkcji. Nie oznacza to nic innego jak fakt, że Samsung uznał ten układ za gotowy, bez wad. Dla przypomnienia, najnowszy koreański procesor został wykonany w 14 nm procesie technologicznym (FinFET) i używa autorskich rdzeni nazwanych jako Exynos M1. Oczywiście nie mogło zabraknąć 64-bitowej architektury. Jednak takie informacje pojawiają się zazwyczaj tuż przed prezentacją pierwszego smartfonu z daną jednostką toteż czyżbyśmy mieli niedługo ujrzeć Galaxy S7? Zapewne to właśnie ten model będzie pierwszym, który dostąpi zaszczytu korzystania z najwyższej jednostki Exynosa. Póki co ciężko mówić o wynikach w benchmarkach, ale Samsung z pewnością ma duże szanse ponownie zostać liderem tego segmentu mobilnego rynku.

 

Nie zapominajmy także o tym, że dzisiaj Qualcomm chce przedstawić Snapdragona 820. Z pewnością o tym Was poinformujemy możliwie jak najszybciej, ale na chwilę obecną wierzycie, że Amerykanie są w stanie zagrozić Samsungowi?

 

 

źródło: SamMobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.