Package Disabler Pro

 
Za każdym razem gdy kupuję nowy smartfon obsesyjnie próbuję wyłączać niepotrzebne aplikacje. Często są one wgrane do systemu przez operatorów lub przez samego producenta. Do tej pory pozbyć się ich można było w dość żmudny, ale skuteczny sposób (przynajmniej działało to na mojej Xperii Z3). Wystarczyło włączyć menadżer aplikacji i po kolei wyłączać lub odinstalowywać te, których nie chcemy widzieć na swoim smartfonie. Myślałem, że taki proceder będzie działał na flagowym Samsungu. Jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że w ten sposób niektórych zbędnych aplikacji się nie da usunąć z mojego wzroku. Całe szczęście znalazłem inny sposób.
 
Package Disabler Pro to aplikacja dostępna w Google Play. Nie wymaga ona rootowania telefonu (co jest w moim przypadku dużym plusem). Niestety działa ona tylko z urządzeniami Samsunga, ale trzeba przyznać, że jest bardzo skuteczna. Znajdziemy w niej listę napisaną w różnych kolorach, które co innego oznaczają. Na przykład na różowo przedstawione są aplikacje śmieciowe. Nie skorzystałem jednak z tej podpowiedzi i sam wyłączyłem te programy, których nie chcę (a było ich sporo). To czego nie dało się zrobić w menadżerze aplikacji, udało się dzięki Package Disabler Pro.
 
Polecam wszystkim, którzy nie chcę rootować swoich smartfonów, a z jakichś przyczyn nie mogą ich wyłączyć ze względu na ograniczenia producentów. Warto wydać te 5 zł, ponieważ jest to duża oszczędność baterii i RAM przez co urządzenie będzie działało płynniej i dłużej.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.