Sony PlayStation Mobile dostępne dla wybranych urządzeń

1 minuta czytania
Komentarze

playstationmobile
Sony uruchomiło dziś swoją nową usługę o nazwie PlayStation Mobile. Jej najważniejszą funkcją jest to, że pozwoli ona na współdzielenie zakupionych w PlayStation Store gier równocześnie na kilku urządzeniach, takich jak nasz smartfon z Androidem i konsola PS Vita.

Funkcjonowanie tego rozwiązania można porównać do działania Google Play, gdzie zakupione aplikacje przypisane są do naszego konta i możemy je instalować na wszystkich naszych urządzeniach. Aktualnie PlayStation Mobile dostępne jest wyłącznie w wybranych krajach, a na liście tej nie znajdziemy Polski, jednak producent zapowiada rychłe rozszerzenie zasięgu usługi. W dniu premiery, w PlayStation Mobile znajduje się około 20 gier, a ich ceny są dość atrakcyjne i wahają się w okolicach kilku dolarów.

Wśród wspieranych urządzeń z Androidem dominują produkty Sony, lecz znajdziemy też smartfony HTC z serii One. Pełna lista wspieranych urządzeń prezentuje się następująco: Xperia Play, Xperia Arc, Xperia S, Xperia Ion, Xperia Acro, Xperia Acro HD, Sony Tablet S, Tablet P, HTC One X, One X+, One S, One V.

źródło: slashgear.com 

Motyw