ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Snapchat rozwija się w zastraszającym tempie. Aplikacja notuje już 6 miliardów odsłon wideo dziennie

Autor: Paweł Bilski Kategoria: Newsy
snapchat

Twórcy Snapchata z pewnością mogą zaliczyć ten rok do bardzo udanych. Według raportu Financial Times, aplikacja notuje już ponad 6 miliardów odsłon wideo dziennie, co jest liczbą trzy razy większą w porównaniu do maja tego roku.

Dla porównania, dzienna liczba odtworzeń filmów na Facebooku wynosi 8 miliardów, co jest podwojoną wartością względem kwietnia tego roku. Nie jest to jednak do końca wiarygodne porównanie, bo warto pamiętać, że z Facebooka korzystają zarówno posiadacze stacjonarnych komputerów jak i urządzeń mobilnych, natomiast Snapchat jest dostępny tylko na urządzenia mobilne.

Z pewnością jeszcze długo tendencja wzrostowa będzie się utrzymywać, ale już teraz trzeba powiedzieć, że 6 miliardów odsłon wideo dziennie to świetny wynik. Niektórzy mogą pamiętać, że jeszcze w 2013 roku Facebook za kwotę 3 miliardów euro chciał kupić Snapchata, ale twórcy aplikacji nie wyrazili na to zgody, i jak widać wyszło im to na dobre. Według najnowszych raportów Snapchat jest wart ponad 15 miliardów dolarów.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy