Google pracuje nad stworzeniem własnego procesora

Newsy

google-rankings

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Ciekawe informacje płyną do nas z zagranicznych serwisów technologicznych. Według najnowszych doniesień, Google planuje stworzyć własny procesor, który jak łatwo się domyślić ma być przeznaczony przede wszystkim dla urządzeń z Androidem.

 

Pomysł stworzenia procesora jest podyktowany chęcią zwiększenia wydajności urządzeń ze swoim autorskim systemem. Google oczywiście nie będzie starało się stworzyć układu w pojedynkę. Jak donoszą portale z rodzimego rynku producenta, gigant z Mountain View prowadzi już rozmowy z największymi producentami procesorów, więc to tylko kwestia czasu jak dowiemy się więcej szczegółów na temat współpracy Google z konkretnymi firmami.

 

Ciężko powiedzieć, kiedy możemy spodziewać się premiery układu od Google, ale najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest zastosowanie autorskich układów w przyszłych urządzeniach z linii Nexus.

 

Źródło: verge, digit, gizbot


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x