nexus 6p huawei pekajace szklo

 

Pierwsze światowe recenzje Nexusa 6P są bardzo pozytywne. Według wielu Huawei udało się stworzyć smartfona, który odświeża tę rodzinę urządzeń, a przy okazji pokazuje konkurencji jak się powinno tworzyć tego typu produkty. Niestety, nie ma róży bez kolców i tak oto użytkownicy zgłaszają pierwsze problemy – stosunkowo poważne.

 

nexus 6p huawei pekajace szklo sad

 

Chodzi oczywiście o tytułowe pękanie szkła. Wielu posiadaczy Nexusa 6P przedstawia ten sam kłopot – bez ingerencji z zewnątrz, szklane powierzchnie pękają. Póki co, dotyczy to głównie tylnego panelu, na którym zamieszczono aparat, diodę doświetlającą, laserowy autofocus i wszystkie moduły.

 

nexus 6p huawei pekajace szklo dsadas

 

Jednak także przednia tafla szkła może pęknąć, co potwierdza jeden z użytkowników Reddita, który miał to nieszczęście, że podczas lotu samolotem pojawiło się pękniecie.

 

nexus 6p huawei pekajace szklo dsaasd

 

W takim razie w czym tkwi problem? Najprawdopodobniej z metalową obudową, którą Nexus 6P wprowadził do swojej rodziny. Zastosowany materiał lubi się rozszerzać pod wpływem temperatur, a także ciśnienia i tego Huawei nie sprawdziło projektując swój model. Na szczęście umowa gwarancyjna obejmuje tego typu uszkodzenia. Niestety, sam producent nie wydał jeszcze odpowiedniego oświadczenia, a Google przekierowuje uwagę właśnie w stronę Chińczyków.

 

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.