ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nexus 6P ma problemy – użytkownicy zgłaszają samoistne pękanie szkła

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
nexus 6p huawei pekajace szklo

Pierwsze światowe recenzje Nexusa 6P są bardzo pozytywne. Według wielu Huawei udało się stworzyć smartfona, który odświeża tę rodzinę urządzeń, a przy okazji pokazuje konkurencji jak się powinno tworzyć tego typu produkty. Niestety, nie ma róży bez kolców i tak oto użytkownicy zgłaszają pierwsze problemy – stosunkowo poważne.

nexus 6p huawei pekajace szklo sad

Chodzi oczywiście o tytułowe pękanie szkła. Wielu posiadaczy Nexusa 6P przedstawia ten sam kłopot – bez ingerencji z zewnątrz, szklane powierzchnie pękają. Póki co, dotyczy to głównie tylnego panelu, na którym zamieszczono aparat, diodę doświetlającą, laserowy autofocus i wszystkie moduły.

nexus 6p huawei pekajace szklo dsadas

Jednak także przednia tafla szkła może pęknąć, co potwierdza jeden z użytkowników Reddita, który miał to nieszczęście, że podczas lotu samolotem pojawiło się pękniecie.

nexus 6p huawei pekajace szklo dsaasd

W takim razie w czym tkwi problem? Najprawdopodobniej z metalową obudową, którą Nexus 6P wprowadził do swojej rodziny. Zastosowany materiał lubi się rozszerzać pod wpływem temperatur, a także ciśnienia i tego Huawei nie sprawdziło projektując swój model. Na szczęście umowa gwarancyjna obejmuje tego typu uszkodzenia. Niestety, sam producent nie wydał jeszcze odpowiedniego oświadczenia, a Google przekierowuje uwagę właśnie w stronę Chińczyków.

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy