temperatura throttling samsung galaxy note 5 exynos 7420 oneplus 2 snapdragon 810 two huawei nexus 6p

 

Snapdragon 810 to grzałka i każdy zdaje sobie z tego sprawę. Jednak czy rzeczywiście ten fakt sprawia duże problemy? Tutaj pojawia się pojęcie „throttling”, a czym ono jest to znajdziecie odpowiedź na filmie, który za chwilę Wam przedstawię.

 

W takim razie na warsztat bierzemy dwa modele z topową jednostką Qualcomma, a więc OnePlus 2, a także najnowszego z całego zestawienia Nexusa 6P. Dla porównania pojawił się także Samsung Galaxy Note 5 z chwalonym Exynosem 7420. A teraz zadanie. Autor sprawdził temperaturę wszystkich urządzeń przed testem, a następnie trzykrotnie sprawdził wydajność w AnTuTu i ponownie wykorzystał laserowy termometr. Rezultaty zobaczcie sami:

 

 

Projektanci z OnePlus przed premierą swojego drugiego smartfonu chwalili się, że udało się im zlikwidować problem z przegrzewaniem Snapdragona 810. Jako posiadacz tego modelu mogę to mniej więcej potwierdzić, ale powyższy film pokazuje, że Huawei również stworzyło Nexusa 6P z myślą o temperaturach. Niemniej jednak to Galaxy Note 5 jest zdecydowanym zwycięzcą. Najmniej się nagrzewa, a także – a może i przede wszystkim – praktycznie nie traci na wydajności, podczas gdy OnePlus 2 i Nexus 6P zanotowali zdecydowanie gorsze wyniki w AnTuTu. Tak naprawdę to właśnie ostatnie pomiary pokazują rzeczywistą wydajność.

 

W takim razie czym jest throttling już wiecie – wzrost temperatury urządzenia powoduje zdecydowany spadek wydajności. Na dniach – teoretycznie – powinniśmy poznać Snapdragona 820. Wierzycie, że Qualcommowi udało się rozwiązać ten problem?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.