ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Rynek tabletów z Androidem rośnie

Autor: Krzysztof Podlaszewski Kategoria: Newsy
tablety_statystyki

Organizacja Pew Internet & American Life Project opublikowała najnowsze badania dotyczące rynku tabletów. Porównując z zeszłym rokiem można zaobserwować ogromny wzrost udziału urządzeń z Androidem względem iPadów.

Badania amerykańskiego rynku tabletów pokazują, że aż 25% dorosłych obywateli Stanów Zjednoczonych znajduje się w posiadaniu tego typu urządzenia. Można to wiązać z licznymi premierami tanich modeli pod koniec zeszłego roku.

Jak pokazują statystki, obecnie 48% rynku należy do tabletów wyposażonych w system Android. Należy jednak zaznaczyć, że aż 21% zajmuje Kindle Fire, który nie jest „pełnoprawnym” urządzeniem z Androidem (chociażby brak sklepu Google Play). Wyraźnie zaznaczyła się też seria Galaxy od Samsunga z 8% udziałem. Ogólnie rzecz biorąc, w zeszłorocznych badaniach Android miał zaledwie 15% rynku, co pokazuje, jak duży wzrost odnotowały tablety z zielonym systemem na pokładzie.

Udział iPadów spadł w ciągu roku z 81% do 52% – z pewnością nie jest to dobra wiadomość dla Apple ani fanów tej firmy. A co Wy sądzicie o tych statystykach?

źródła: phandroid.com, 9to5google.com, journalism.org

Sprawdź najnowsze wpisy