Tizen-logo

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Chyba nie spodziewaliście się takiego obrotu spraw, prawda? System Tizen od samego początku był skazany na pożarcie, a tymczasem podsumowanie trzeciego kwartału pokazuje, że system Koreańczyków jest czwartą siłą na świecie. Co na to wpływa? Przede wszystkim polityka Samsunga, który intensywnie reklamuje swój produkt na świecie, a ekspansja urządzeń z owym systemem trafia do coraz to innych krajów. W niedalekiej przyszłości zadebiutuje też w Polsce.

 

Z raportu Strategy Analytics wynika, że system Tizen ustępuje miejsca na podium jedynie największym tuzom rynku mobilnego. Chodzi oczywiście o Androida, iOS i Windows Phone. Jest to więc znakomity wynik, a dodać trzeba, że za plecami Tizena znajduje się  BlackBerry OS.

 

Urządzenia pracujące pod kontrolą Tizena to przede wszystkim Samsung Z1  i Z3. Model Z1 już w ciągu pół roku od wprowadzenia do sprzedaży znalazł milion nabywców.

 

samsung z1

 

W czym leży sukces Tizena? Przede wszystkim w tym, że Samsung wprowadza swój OS głównie na rynkach rozwijających się, co wybitnie pokazują statystyki. Według raportu, Tizen jest drugim najpopularniejszym systemem operacyjnym w Indiach. Warto oczywiście dodać, że to nie koniec ekspansji tego systemu. Samsung zapowiada, że już niedługo zobaczymy go w 11 krajach Europy, a wśród nich jest Polska.

 

Źródło: sammobile
Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.