102339698-xiaomi_launch.1910x1000

 

Można powiedzieć, że kolejne doniesienia o rekordach bitych w Państwie Środka na nikim już nie robią wrażenia, choć liczby znowu są nieprawdopodobne. Według kolejnych doniesień, budżetowe modele Xiaomi właśnie przekroczyły kolejne, nie bójmy się powiedzieć – kosmiczne wyniki sprzedaży.

 

W czerwcu świat obiegła informacja, że modele Redmi 2 i Redmi 2A sprzedały się w ilości 13 milionów sztuk (łącznie). Tym razem nie mówimy jednak o połączonych wynikach sprzedaży, a tylko o modelu Redmi 2A, który został wprowadzony do sprzedaży w marcu tego roku. Według danych z portalu XiaomiToday smartfon Redmi 2A znalazł już 11 milionów nabywców! Co się składa na tak nieprawdopodobny wynik? Oczywiście cena urządzenia, która wynosi tylko 86 dolarów przy opcji z 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej, a trzeba pamiętać, że na rynku jest obecna jeszcze tańsza wersja urządzenia, która kosztuje tylko 78$. Za tę kwotę dostajemy urządzenie z 1 GB RAM  oraz 8 GB ROM. Ciężko w tym przypadku się dziwić, że chętnych jest aż tylu.

 

331201525219PM_635_xiaomi_redmi_2a

 

Trzeba przyznać, że wyniki chińskiej marki są imponujące, i na pewno te informacje spędzają sen z powiek konkurencji. Kto wie, może po osiągnięciu tak dużego sukcesu Xiaomi postanowi wprowadzić swojego budżetowca również na inne kontynenty?

 

Źródło: xiaomitoday, gsmarena, gizmoarea

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.