Windows 10

 
System Windows 10 jest już dostępny od trzech miesięcy, a Microsoft nie traci okazji, aby chwalić się jego rosnącą popularnością. Około miesiąc temu, wiceprezes wykonawczy Terry Myerson wskazał, że ten OS został zainstalowany już na 110 milionów urządzeń i według statystyk firmy liczba ta już nawet przekracza 120 mln.
 
Czy to Was zaskakuje? Mnie nie, biorąc pod uwagę fakt, że na razie, Windows 10 jest oferowany jako całkowicie darmowy upgrade do istniejących Windows 7 i Windows 8.1. Ponadto użytkownicy otrzymują agresywne powiadomienia o możliwej aktualizacji. Aktualne dane z Netmarketshare pokazują, że system ten ma teraz 7,94% udziału w rynku platform stacjonarnych.
 
Windows 10
 
Jest to niezłe osiągnięcie, biorąc pod uwagę krótki czas na zdobycie tylu użytkowników. Z drugiej strony wciąż mu daleko do 55,71% posiadanych przez Windows 7, a nawet 10,68% systemu Windows 8.1, nie wspominając już o 11,68% należących do pamiętnego Windowsa XP. Warto również zauważyć, że wyniki w tym zakresie dla Windowsa 8.1 są stałe i nie ulegają większym zmianom w ostatnim czasie, więc zadowolenie ze starszej platformy wydaje się być duże.
 
Sumując, Windows 10 ma jeszcze długą drogę do przebycia, jednak będąc jego użytkownikiem, śmiem twierdzić, że ma wszelkie cechy, które mu pomogą w zwiększeniu udziału w rynku. Jest to dla mnie zdecydowanie najlepszy OS od Microsoftu. Mogę go pochwalić za płynność działania, świetne powiadomienia, bardziej intuicyjne ustawienia i (w końcu!) zrobiony porządek z kaflami, które teraz są bardziej użyteczne. Wszystkim niezdecydowanym na pewno polecam przesiadkę ze starszych systemów.
 
źródło: gsmarena, własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.