Czyżby ponad 4-calowe ekrany z rozdzielczością 720p stawały się powoli reliktami przeszłości? W tym miesiącu Sharp ma zamiar wprowadzić do produkcji 5-calowe ekrany 1920×1080, co w rezultacie daje nam 442 ppi! Co za tym idzie, nowe ekrany mogą znaleźć się w smartfonach jeszcze przed końcem tego roku.

Dzisiaj firma Sharp ogłosiła na swojej stronie, że zamierza uruchomić produkcję nowych ekranów LCD jeszcze w październiku. Używając technologii „CG-Silicon” udało się producentowi osiągnąć rozdzielczość 1080p na 5”. Rezultatem jest niezwykle imponujący ekran 443 ppi, który zdmuchnie ekrany obecnie panujące na rynku. Jedynym producentem, który będzie w stanie konkurować z Sharpem w tym roku, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie LG. Koreańczycy również chcą wyprodukować 5-calowy panel o zbliżonym ppi. Sharp twierdzi, że ich wyświetlacz ma nieco wyższy współczynnik ppi od ekranu LG (w przypadku tego ekranu ppi wynosi 440), ale w praktyce nie ma sposobu by odróżnić oba wyświetlacze.

Jeżeli wiemy już, że takie ekrany trafia do produkcji, to oczywiście nie zabrakło plotek związanych z nimi. Jak się okazało, niektóre źródła twierdzą, że nowy ekran Sharpa znajdzie się w nowym Nexusie tworzonym razem z HTC. Oczywiście jest to jedynie plotka, a żadne urządzenia z nową generacją wyświetlaczy nie zostały oficjalnie ogłoszone.

Źródło: Sharp

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Redaktor