Google, według raportu Forbesa, nabył Viewdle, firmę zajmującą się mobilnym rozpoznawaniem twarzy i rozszerzoną rzeczywistością (Augmented Reality). Forbes twierdzi, że cena jaką zapłacił wyszukiwarkowy gigant oscylowała gdzieś w granicach 30 milionów dolarów. Raport mówi również o tym, że przejęcie zostało już potwierdzone, a pracownicy w najbliższym czasie zostaną o tym poinformowani. Niestety samo nabycie firmy jak i cena, nie zostały jeszcze potwierdzone.

Okazało się,  że byłoby to drugie podejście do przejęcia Viewdle przez Google. Pierwsze rozmowy miały miejsce w 2008 roku. Następnie to Motorola Mobility zainteresowała się tą firmą, jednak kwestia przejęcia upadła po zakupie Motoroli przez korporację z Mountain View.

Aplikacje Viewdle takie jak SocialCamera, czy ThirdEye (w sumie jest to gra), są obecnie dostępne na Androida, chociaż firma testuje również swoje SDK na iOS. Dodatkowo, warto wspomnieć, że Viewdle posiada również szereg patentów dotyczących rozpoznawania twarzy i rozszerzonej rzeczywistości .

Google kupiło wcześniej co najmniej dwie podobne firmy. W lipcu 2011 r. spółka nabyła PittPatt, a jeszcze wcześniej, bo w 2006 roku, wyszukiwarkowy gigant wykupił niemiecką firmę biometryczną Neven Vision.

Jak dobrze wiemy rozpoznawanie twarzy wykorzystane jest od Androida Ice Cream Sandwich jako jeden z trybów odblokowania ekranu, czyżby nowe wersje systemu „z zielonym robocikiem” wprowadzały rozszerzenie tej funkcjonalności, a może jej nowe zastosowanie?

Źródło: Forbes

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Redaktor