ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Pay będzie dostępne dla konkurencyjnych smartfonów?

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
Samsung pay

 
Minęło zaledwie kilka miesięcy od momentu startu Samsung Pay, a usługa zdążyła już zdobyć dużą ilość użytkowników w Korei. Ponadto w przyszłości, spodziewana jest duża aktualizacja, która doda wsparcie dla większej ilości instytucji finansowych. Planowane jest także dodanie możliwości obsługi kart podarunkowych. Warto wspomnieć, że obecnie usługa działa na kilku urządzeniach Samsunga, ale spółka nie wyklucza możliwości używania płatności przez innych producentów.
 
Takie informacje zostały ujawnione przez Injonga Rhee, wiceprezesa i szefa przedsiębiorczości w dziale mobilnym. Podczas wywiadu, ujawnił on kilka innych ciekawych szczegółów na temat usług płatniczych firmy. Rhee powiedział, że celem idei Samsung Pay nie jest zastąpienie portfela użytkownika, a uszczuplenie go o karty kredytowe, dodając, że usługa ta uzupełnia się z portmonetką. Dowiedzieliśmy się także, że technologia Magnetic Secure Transmission, na której opiera się usługa, zostanie zastosowana także w urządzeniach, które nie są flagowcami. W ubiegłym miesiącu Samsung Pay miało już ponad milion abonentów i osiągnęło wolumeny transakcji na kwoty $ 88 mln.
 
Rhee został zapytany, czy w pewnym momencie firma otworzy usługę dla smartfonów innych producentów. Odpowiedź brzmiała, iż przedsiębiorstwo zastanawia się nad takim rozwiązaniem, lecz obecnie z nikim nie negocjuje w tej sprawie. Można zastanowić się, która spółka chciałaby w ogóle współpracować z Samsungiem w tym obszarze.
 
źródło: sammobile

Sprawdź najnowsze wpisy