Plotek dotyczących nowego Nexusa nie ma końca. Ostatnio nawet można było usłyszeć, że Google zamierza wypuścić do pięciu urządzeń sygnowanych swoim logo. Wiadomo jednak, że testowana jest nowa wersja Androida.

Najnowsza plotka brzmi następująco: Google ujawni nowego Nexusa w przeciągu „najbliższych 30 dni”. Jeden z wcześniejszych wycieków przynajmniej częściowo był prawdziwy. Ostatnią informacją jest to, że to nie Key Lime Pie zostanie zaprezentowany z nowym Nexusem, a mniejsza aktualizacja (dosyć zbliżona do Jelly Bean). Informacje te wyglądają na prawdopodobne, dodatkowo źródła z których wypłynęły są dosyć pewne.

Wygląda więc na to, że nowy smartfon od Google zostanie przedstawiony na konferencji AllThingsD: Dive Into Mobile odbywającej się w dniach 29-30 października (na tej samej imprezie na której wcześniej zaprezentowano Motorolę XOOM).

Wieści o tym, że Android 5.0 Key Lime Pie ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku były brane za pewnik. Wygląda jednak na to, że wraz z nowym Nexusem pojawi się mniejsza aktualizacja oparta o Jelly Bean oznaczona numerkiem 4.2.0. Jest to prawdopodobne, w końcu Google robiło już wcześniej małe zamieszanie z numeracją wersji Androida tak jak w przypadku 2.0-2.1 Eclair, oraz 3.0-3.2.6 Honeycomb. Serwisowi Android and Me udało się nawet wychwycić nową wersję Androida w logach odwiedzin ich strony.


Zmiany jakie niesie za sobą nowa aktualizacja nie są rewolucyjne. Wśród nich znajdziemy konta wielu użytkowników, ulepszone Mapy, bardziej rozbudowany Dialer, dodatkowe funkcje aparatu oraz natywną obsługę transmisji wideo.

Najbardziej możliwą kombinacją jest przedstawienie przez Google nowego telefonu (odświeżonego galaxy Nexusa), Nexusa 7 3G oraz Nexusa 10. Miejmy nadzieję, że już niedługo wszystkie nasze wątpliwości zostaną rozwiane.

 

Źródło: Android and Me

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Redaktor