Google-Nexus-6P-Review-TI

 

 

Wszyscy pamiętamy słynną aferę z poprzednim iPhone 6, który w stosunkowo prosty sposób można było zgiąć, a nawet złamać. Wydawało się, że także konkurencja wyciągnie wnioski z wpadki Apple. Jak się jednak okazuje także w przygotowanym dla Google przez Huawei najnowszym Nexusie 6P projektanci nie wystrzegli się tego problemu. Jest nawet gorzej niż w przypadku innych podatnych smartfonów: jak zobaczycie na umieszczonym niżej filmiku wideo, aby złamać Nexusa 6P nie potrzeba w cale dużo siły.

 

To, że współczesne smartfony nie są już tak wytrzymałe jak pierwsze urządzenia jest wszystkim nam dobrze znanym faktem. W zasadzie trudno się temu dziwić: moda na jak najcieńsze urządzenia ma swoje naturalne skutki objawiające się mniejszą stabilnością i wytrzymałością. Jednakże nikt chyba nie przypuszczał, że może być tak źle. Od czasu słynnej afery z iPhone szóstej generacji modne stały się właśnie testy sprawdzające wytrzymałość obudowy – Nexus 6P oblał ten test nie pozostawiając nam żadnych wątpliwości:

Bez większej siły autorowi testu udało się złamać obudowę najnowszego smartfonu od Google. Według pierwszych analiz źródłem problemu jest sposób zamocowania metalowej ramy i pozostałych elementów. Oczywiste jest, że jakikolwiek upadek Nexusa 6P skończy się podobnie – odpadnięciem ekranu od reszty urządzenia. Gdyby Huawei zarówno ekran, jaki i metalową ramkę zamocowało z większą starannością problem nie byłby tak duży. Zamieszczony filmik nie jest oczywiście pierwszym, jakie ukazuje zniszczonego Nexusa 6P, ale to jedyny materiał pokazujący test na złamanie przeprowadzony na nowym urządzeniu. Dotychczasowi testerzy zwracają uwagę, że Nexusa 6P można złamać o wiele łatwiej niż wspomnianego iPhone 6 Plus, co z pewnością zaszkodzi sprzedaży tego modelu. Zarówno firma Huawei, jak i Google nie skomentowało póki co testów.

 

nexus-6p-bend

 

 

Można dyskutować na sensem takich testów. Pokazują one jednak wyraźnie różnice w jakości wykonania poszczególnych modeli od różnych producentów. Bez wątpienia test pokazał, że Huawei jeszcze daleko do czołówki producentów, których smartfony co prawda nie są odporne na tego typu testy całkowicie, to jednak zwykle nie łamią się na kilka osobnych części.

 

Pokazany test skutecznie odwiódł Was od zakupu Nexusa 6P?

 

 

Źródło:googlewatchblog.de

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg