CID-cyanogenmod-logo-2012

Jeśli używacie ROMU CyanogenMod, zdajecie sobie pewnie sprawę iż zawiera on w sobie aplikację ROM Manager, pozwalającą dokonywać jego aktualizacji w systemie OTA. Twórcy ROMu chcąc jednak zapewnić integralność ROMu jako projektu open-source, zrezygnowali z niego właśnie na rzecz własnego rozwiązania, nazwanego CMUpdater. Cechuje go darmowość, w odróżnieniu od ROM Managera.

cm-updater-1 

Aplikacja jest przebudowanym klientem z CM5 i CM6. Nie będzie ona posiadała funkcji Push, bowiem ta wymaga frameworku od Google – zamiast tego można będzie ustawić czasowe sprawdzanie aktualizacji. Program pobierać będzie najnowsze wersje ROMu bezpośrednio ze strony downloadu CM. Usługa ma być kompatybilna tylko z CM9 i CM10.

cm-updater-2 

Fani ROMu powinni tą zmianą być ukontentowani. Program powinien pojawić się w ROMie w jednym z najbliższych wydań.

Źródło: androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.