aPC-Android-PC-w630-600x336

Mimo że większość nas obraca się aktualnie w sferze Internetu, multimediów, smartfonów, tabletów i notebooków, nadal pewnym niechlubnym procentem w statystykach są grupy ludzi, które muszą zmagać się z wykluczeniem cyfrowym. Chociażby w Korei Północnej czy w Indiach można nadal spotkać się z tym smutnym zjawiskiem. Właśnie takim sytuacjom starają się zapobiegać tanie „urządzenia PC” – jednym z nich jest aPC za 49 USD.

Urządzenie to ma oferować „pełne doświadczenia znane z komputera PC jakie można dostać za tę kwotę”. W aPC znajdziemy Androida skompilowanego specjalnie pod kątem obsługi klawiatury i myszy. Specyfikacja urządzenia nie jest powalająca, jednak za kwotę 49 USD powinna być akceptowalna:

-procesor VIA o zegarze 800 MHz

-512 MB RAM DDR3

-2 GB NAND FLASH

-wbudowany akcelerator grafiki do rozdzielczości 720p

-HDMI, VGA, 4 porty USB 2.0,złącze Audio out oraz Mic in

-slot microSD

-port ethernet 10/100

-wymiary 170×85 mm

 

https://www.youtube.com/watch?v=ySjfnuwqQao

Urządzenie ma posiadać wszystkie porty znane z typowych PC, oferować dostęp do wbudowanych aplikacji takich jak przeglądarka oraz oczywiście Sklep Play. Zamówienia pre-order zakończyły się i aktualnie producent zapoznaje się z zapotrzebowanie rynku na urządzenie.

Jak uważacie – idea komputerów z Androidem ma sens? Mogą one powstrzymać zjawisko wykluczenia cyfrowego? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

źródło:androidauthority 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.