Xiaomi zadebiutuje na rynku afrykańskim już w tym miesiącu

Newsy

AH-Xiaomi-Logo-1.4

 

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Mogłoby się wydawać, że następnym rynkiem w którego stronę będzie zmierzało Xiaomi to zachód Europy, a tymczasem strategia ekspansji Chińczyków jest znacznie inna. Z napływających informacji dowiedzieliśmy się, że produkty Xiaomi pierw trafią do Afryki, i to już w tym miesiącu.

 

Początkowo smartfony Xiaomi mają trafić do takich krajów jak RPA, Nigeria, Kenia, a w niedalekiej przyszłości do następnych państw Afryki. Oferta Xiaomi w tych krajach nie będzie szeroka, bowiem do dyspozycji klientów będą tylko dwa smartfony – Redmi 2 oraz Mi 4. Pierwszy z nich ma kosztować 160 dolarów, natomiast drugi 320$. Dystrybutorem Xiaomi na rynku afrykańskim będzie firma Mobile In Africa, która może się pochwalić obecnością w 14 krajach Afryki.

 

Widzimy więc, że Xiaomi nie ogranicza się do rodzimego rynku, a narastająca ekspansja to początek dalekosiężnych planów Chińczyków. Kto wie, może już niedługo zobaczymy smartfony z logiem Xiaomi na kolejnych kontynentach.

 

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x