Google już w 2017 roku chce dostarczać paczki za pomocą dronów

Newsy

google drone

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Można powiedzieć, że wykorzystanie dronów w biznesie to już nie tylko wizja futurystycznej formy transportu zakupów, a głos jutra. Do Amazonu właśnie dołącza Google, i to z bardzo śmiałymi zapowiedziami. Według szefa całego przedsięwzięcia – Davida Vosa już w 2017 roku drony będą dostarczać zakupy do klientów.

 

„Naszym celem jest uruchomienie usługi komercyjnej już w 2017 roku” – te słowa mają potwierdzać aspiracje giganta z Mountain View, a wiemy, że Google nie ma w zwyczaju rzucać słów na wiatr. Nie wiemy jednak jak cała usługa miałaby wyglądać, ale spodziewamy się, że będzie to miało duży związek z projektem Wing, który testuje wyżej wspomniane maszyny. Drony wykorzystywane w tym projekcie mają masę własną 25 kg i latają z prędkością przekraczającą 160 km/h, więc to co ogranicza Google, to na pewno nie jest infrastruktura, a przepisy.

 

google-x-project-wing-prototypes

(Maszyny wykorzystywane przez Google w projekcie Wing)

 

Jeśli koncern uzyska pozwolenia ze strony Federalnej Administracji Lotnictwa USA oraz odpowiedników tej instytucji w innych krajach, to możemy powoli mówić o urzeczywistnieniu planów Google, a wyścig trwa, i jak wiadomo – nie tylko Google jest zainteresowane wykorzystaniem dronów w celach komercyjnych.

 

Źródło: Androidauthority


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x