google drone

 

Można powiedzieć, że wykorzystanie dronów w biznesie to już nie tylko wizja futurystycznej formy transportu zakupów, a głos jutra. Do Amazonu właśnie dołącza Google, i to z bardzo śmiałymi zapowiedziami. Według szefa całego przedsięwzięcia – Davida Vosa już w 2017 roku drony będą dostarczać zakupy do klientów.

 

„Naszym celem jest uruchomienie usługi komercyjnej już w 2017 roku” – te słowa mają potwierdzać aspiracje giganta z Mountain View, a wiemy, że Google nie ma w zwyczaju rzucać słów na wiatr. Nie wiemy jednak jak cała usługa miałaby wyglądać, ale spodziewamy się, że będzie to miało duży związek z projektem Wing, który testuje wyżej wspomniane maszyny. Drony wykorzystywane w tym projekcie mają masę własną 25 kg i latają z prędkością przekraczającą 160 km/h, więc to co ogranicza Google, to na pewno nie jest infrastruktura, a przepisy.

 

google-x-project-wing-prototypes

(Maszyny wykorzystywane przez Google w projekcie Wing)

 

Jeśli koncern uzyska pozwolenia ze strony Federalnej Administracji Lotnictwa USA oraz odpowiedników tej instytucji w innych krajach, to możemy powoli mówić o urzeczywistnieniu planów Google, a wyścig trwa, i jak wiadomo – nie tylko Google jest zainteresowane wykorzystaniem dronów w celach komercyjnych.

 

Źródło: Androidauthority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.