Microsoft zmienia OneDrive na gorsze

Aplikacje

Microsoft-OneDrive-ablet

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Cieszący się stosunkowo dużą popularnością dysk internetowy od Microsoftu, tytułowy OneDrive, przechodzi właśnie zmiany, które bez wątpienia nie spodobają się użytkownikom. Koncern wycofał z oferty nielimitowaną przestrzeń na pliki w chmurze dla subskrybentów Office 365. Za darmo (czyli dla osób bez Office 365) od tej chwili będzie udostępniane jedynie 5GB (do dzisiaj 15GB). Skąd na nagła zmiana? Według koncernu wielu użytkowników wykorzystywało ponad 75 TB w ramach jednego konta Microsoft magazynując w chmurze całe kolekcje filmów. Pełna lista zmian wygląda następująco:

 

  • W miejsce nielimitowanej przestrzeni subskrybenci Office 365 Home, Personal, Dla Studentów będą mieć „tylko” 1 TB
  • Nowi subskrybenci nie będą mogli wykupić pakietów 100 i 200GB przestrzeni na OneDrive. W miejsce tej oferty wprowadzony będzie po nowym roku pakiet 50GB za 1,99$ miesięcznie
  • Obecni i nowy użytkownicy darmowej opcji otrzymają w miejsce 15 GB jedynie 5GB. Bonus 15GB w ramach programu camera roll również zostanie wygaszony. Zmiany mają wejść już na początku 2016 roku.

 

Użytkownicy, którzy przekroczą nowe limity nie stracą jednak natychmiast dostępu do swoich danych. Koncern zapowiedział, że przynajmniej przez dwanaście miesięcy od wprowadzenia zmian nie będzie blokował plików. Posiadacze Office 365 trzymający ponad 1 TB danych otrzymają komunikat o zmianach i przez dwanaście miesięcy zachowają pojemność dysku. Posiadacze tej subskrypcji mogą też zrezygnować z usługi i otrzymają zwrot kosztów pozostałej subskrypcji. Posiadacze konta Microsoft bez wykupionych dodatkowych subskrypcji także zachowają dostęp do wszystkich danych przynajmniej przez 12 miesięcy. Zmiany nie dotykają obecnych abonentów pakietów OneDrive 100 i 200 GB.

 

Źródło: androidcentral.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x