nikon-s800c-aparat

Jeśli jesteście fanami amatorskiej fotografii oraz systemu Google Android, na pewno zastanawialiście się czy połączenie tych dwóch rzeczy byłoby dobrym rozwiązaniem. Nie – nie chodzi mi o programy do obróbki zdjęć, a o aparat cyfrowy wyposażony w Androida. Taką oto właśnie maszynkę przedstawił światu Nikon.

Model Coolpix S800c to pierwszy aparat tego producenta wyposażony w system Google Android. Trafił on właśnie do sprzedaży w USA oraz Australii, po tym jak zapowiedziany został w Berlinie na targach IFA. Posiada on sensor BSI CMOS 16 Mpx, 10-krotny zoom optyczny, 3,5-calowy ekran OLED o rozdzielczości WVGA oraz Androida 2.3 z dostępem do Google Play. Wyceniony został na 349 USD w USA oraz 399 USD w Australii.

Jak podoba się Wam taka idea? Uważacie że zdjęcia lepiej robić jest aparatem z Androidem czy bez niego?

Źródło: androidos

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.