Texas Instruments wycofuje się z rynku procesorów mobilnych

Newsy

texas_instruments

Znany z całkiem wydajnych układów mobilnych Texas Instruments potwierdził, że zamierza powoli wycofywać się z rynku procesorów dla urządzeń przenośnych. Firma zamierza utrzymać wsparcie i produkcję TI OMAP 5 jeszcze przez pewien okres, ale nie możemy liczyć już na nowe chipsety od TI.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Producent układów znanych dobrze chociażby ze smartfonów i tabletów Motoroli twierdzi, że decyzja jest podyktowana kwestia finansową  oraz nieradzeniem sobie z konkurencją – coraz więcej koncernów korzysta z rozwiązań Qualcomma czy NVIDII. Odtąd Texas Instruments ma skupić się na dostarczaniu chipów do systemów samochodowych, nawigacji, systemów infrastruktury czy robotów.

omap-5 

Pierwsze produkty oparte o ostatni procesor TI OMAP, oznaczony numerkiem 5, mają pojawić się na początku 2013 roku.

Uważacie, że odejście TI to duża strata dla rynku urządzeń z Androidem?

Źródło: theverge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x