texas_instruments

Znany z całkiem wydajnych układów mobilnych Texas Instruments potwierdził, że zamierza powoli wycofywać się z rynku procesorów dla urządzeń przenośnych. Firma zamierza utrzymać wsparcie i produkcję TI OMAP 5 jeszcze przez pewien okres, ale nie możemy liczyć już na nowe chipsety od TI.

Producent układów znanych dobrze chociażby ze smartfonów i tabletów Motoroli twierdzi, że decyzja jest podyktowana kwestia finansową  oraz nieradzeniem sobie z konkurencją – coraz więcej koncernów korzysta z rozwiązań Qualcomma czy NVIDII. Odtąd Texas Instruments ma skupić się na dostarczaniu chipów do systemów samochodowych, nawigacji, systemów infrastruktury czy robotów.

omap-5 

Pierwsze produkty oparte o ostatni procesor TI OMAP, oznaczony numerkiem 5, mają pojawić się na początku 2013 roku.

Uważacie, że odejście TI to duża strata dla rynku urządzeń z Androidem?

Źródło: theverge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.