eken-b70_02

Pisaliśmy dziś o prawdopodobieństwie stworzenia przez Google nowej wersji Nexusa 7, która miałaby kosztować 99 USD. Wygląda na to, że i przy cięciach byłby on lepszą propozycją od tabletów budżetowych od mało znanych firm. Dla przykładu, tablet od Eken, czyli model B70, kosztujący akurat 99 USD, wydaje się nie być zbyt mocną jednostką.

W specyfikacji tabletu znajdziemy m.in. ekran 7 cali o nieznanej rozdzielczości, procesor Alwinner A10 o zegarze 1,2 GHz, 512 MB RAM oraz 4 GB pamięci wbudowanej. Urządzenie posiada złącze microSD, miniUSB, USB oraz HDMI. Eken B70 działać ma na Androidzie 4.0 z dostępem do Sklepu Play.

Wydaje się, że urządzenia pokroju Ekena nie mają szans z ewentualnym produktem Google. A Wy co sądzicie?

Źródło: tabletnews

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.