ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Naładuj swój telefon… paskiem do spodni

Autor: Paweł Bilski Kategoria: Newsy
ion belt11

Ile razy zdarzyło Wam się zapomnieć swojej ładowarki lub banku energii podczas wyjścia z domu? Musicie przyznać, że w dzisiejszych czasach rozładowany smartfon to irytująca sytuacja. Co więc powiecie na bank  energii przyczepiony do ciała w formie… paska do spodni? Z taką inicjatywą wyszli twórcy Ion Belt’a – powerbanka wbudowanego w skórzany pasek.

Ion Belt posiada akumulator o pojemności 3000 mAh zaimplementowany w środku paska. Ładowanie odbywa się poprzez port USB (widzimy to na obrazku). Na pasku znajduje się również oświetlenie LED wskazujące na poziom naładowania akumulatora.

ION BELT

Trzeba przyznać, że samo rozwiązanie jest ciekawe, a co najważniejsze – bardzo praktyczne. Szkoda tylko, że zastosowany akumulator jest dość skromnej pojemności. Jeśli chcecie wesprzeć inicjatywę, to zajrzyjcie na Kickstartera, gdzie twórcy wciąż zbierają pieniądze na rozwój projektu. Kwota uznana przez nich za docelową to 50 tysięcy dolarów, a w chwili obecnej mają już 28 tysięcy, więc całość zapowiada się bardzo obiecująco

Źródło: kickstarter

Sprawdź najnowsze wpisy