Android 6.0 dla Sony Xperii Z5 znacząco poprawi czas pracy na baterii dzięki ulepszonej funkcji Stamina Mode!

Newsy

Sony-Xperia-Z5-Made-for-James-Bond-007-640x471

 
Jedną z cech, którą zawsze była dla mnie użyteczna w smartfonach Sony, a której brakowało mi u konkurencji jest Stamina Mode. Co takiego specjalnego w sobie zawiera? Otóż dzięki niej, można wybrać te aplikacje, które nie będą pracowały w tle (w tym nie podłączą się do Internetu), gdy telefon jest nieużywany. Można zapomnieć o „zżeraniu” baterii przez aplikacje synchronizujące się lub wybudzające telefon (komu zdarzyło się stracić 20% wskaźnika baterii przez noc?) Pozwala to na duże oszczędności akumulatora (nawet o 400% gdy urządzenie śpi) i nie trzeba wyłączać i włączać 3G/4G za każdym razem, co byłoby denerwujące.
 
Tweet
 
Ponadto, Sony zasłynęło w swojej linii Xperia z baterii, które pozwalają na naprawdę długi czas pracy. W przyszłości będzie on jeszcze dłuższy, dzięki ulepszonej funkcji Stamina. Według tweetu Ricciolo1 (warto dodać, że jego wcześniejsze przecieki były trafne) stanie się to wraz z aktualizacją rodziny Z5 do Marshmallow. Wygląda na to, że faktycznie będziemy mogli pracować na smartfonach Japończyków dłużej. Nie dość, że Android w wersji 6.0 zawiera funkcję Doze, tak bardzo promowaną przez Google, to jeszcze dojdzie bardziej użyteczna Stamina. Cieszę się, że Sony jako jedna z nielicznych firm dba o czas pracy na jednym ładowaniu.
 
źródło: @Ricciolo1

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]





Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x