Sony-Xperia-Z5-Made-for-James-Bond-007-640x471

 
Jedną z cech, którą zawsze była dla mnie użyteczna w smartfonach Sony, a której brakowało mi u konkurencji jest Stamina Mode. Co takiego specjalnego w sobie zawiera? Otóż dzięki niej, można wybrać te aplikacje, które nie będą pracowały w tle (w tym nie podłączą się do Internetu), gdy telefon jest nieużywany. Można zapomnieć o „zżeraniu” baterii przez aplikacje synchronizujące się lub wybudzające telefon (komu zdarzyło się stracić 20% wskaźnika baterii przez noc?) Pozwala to na duże oszczędności akumulatora (nawet o 400% gdy urządzenie śpi) i nie trzeba wyłączać i włączać 3G/4G za każdym razem, co byłoby denerwujące.
 
Tweet
 
Ponadto, Sony zasłynęło w swojej linii Xperia z baterii, które pozwalają na naprawdę długi czas pracy. W przyszłości będzie on jeszcze dłuższy, dzięki ulepszonej funkcji Stamina. Według tweetu Ricciolo1 (warto dodać, że jego wcześniejsze przecieki były trafne) stanie się to wraz z aktualizacją rodziny Z5 do Marshmallow. Wygląda na to, że faktycznie będziemy mogli pracować na smartfonach Japończyków dłużej. Nie dość, że Android w wersji 6.0 zawiera funkcję Doze, tak bardzo promowaną przez Google, to jeszcze dojdzie bardziej użyteczna Stamina. Cieszę się, że Sony jako jedna z nielicznych firm dba o czas pracy na jednym ładowaniu.
 
źródło: @Ricciolo1

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.