archos_xenon

Firma Archos od dawna zajmuje się produkcją tanich tabletów. Producent ten właśnie przedstawił swój nowy model urządzenia o nazwie 97 XenonW urządzeniu znajdziemy pewne podobieństwa do modelu Carbon, jednak jest parę różnic w specyfikacji technicznej, a ta prezentuje się następująco:

-ekran IPS  9,7 cala o rozdzielczości 1024×768 pikseli, 5-punktowy multi-touch

-procesor o taktowaniu 1,4 GHz

-512 MB RAM

-4 GB NAND FLASH

-przednia i tylna kamerka o nieznanej rozdzielczości

-WiFi, GPS, 3G

-slot microSD

-Android 4.0

W urządzeniu znalazło się miejsce na modem 3G, co jest ciekawym posunięciem. Mało jak na dzisiejsze standardy jest jednak pamięci RAM i wbudowanej na dane, a także Bluetooth. Miłym akcentem powinien być aparat tylny.

Nie znamy jeszcze potencjalnej ceny i dostępności urządzenia.

źródło: liliputing

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.