Samsung po raz kolejny jest pod ostrzałem za naruszenie patentów, ale tym razem to nie Apple jest sprawcą całego zamieszania. Jest nim ich lokalny rywal, firma LG, która pozywa Samsunga za rzekome naruszenie patentów dotyczących wyświetlaczy OLED – w swojej linii urządzeń Galaxy. Patenty obejmują design panelu OLED, jego podłączenia, a nawet cały projekt urządzenia. LG oczekuje zakaz sprzedaży urządzeń naruszających patent w rodzimej Korei Południowej.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Urządzenia, które miałyby naruszać patenty to Samsung Galaxy S3, Galaxy Note i Galaxy Tab 7.7. Wydaje mi się to bardzo dziwne, że dopiero teraz LG przypomniało sobie o patentach związanych z ich wyświetlaczami. To tyle jeżeli chodzi o solidarność producentów urządzeń z Androidem.

Źródło: Tech Crunch
Krzysztof Kulpiciński