HTC Sinking

 
HTC właśnie opublikowało wyniki finansowe za Q3 2015. Jeśli ktokolwiek miał jakiekolwiek wątpliwości, czy będą one „dobre”, to teraz warto je rozwiać. Firma osiągnęła przychody w wysokości $ 660 mln w podanym okresie i jest to spadek o 7% w porównaniu do poprzedniego kwartału. Wynik ten jest także prawie o połowę mniejszy, niż dwa okresy rozliczeniowe wcześniej.
 
Po serii ledwo zyskownych kwartałów, HTC ogłosiło straty na poziomie $ 157 miliona w Q2 2015 roku, a za okres zakończony 30 września firma odnotowała kolejny ujemny wynik w wysokości $ 139 mln. Może to oznaczać, że spółka straciła znacznie mniej pieniędzy przy mniejszych przychodach, co stanowi wskazówkę, że cięcia środków firmy zaczynają przekładać się na liczby (póki co i tak słabo to wygląda).
 
HTC
 
Z uwagi na słabe wyniki finansowe, HTC zapowiedziało, że nie będzie już wydawało wytycznych finansowych (prognoz) dla inwestorów. TechCrunch donosi, że dyrektor finansowy i prezes globalnej sprzedaży HTC Chialin Chang, powiedział podczas rozmowy z analitykiem, że ten ruch wynika z dynamicznego roku w spółce (albo raczej ze słabych wyników). Ponadto na Tajwanie, wiele spółek giełdowych podjęło podobną decyzję w ostatnich czasach. Odmowa przedsiębiorstwa w tej sprawie, może być zinterpretowana jako rozpaczliwy ruch wykonany po to, aby chronić kurs akcji (który i tak jest już mocno zdołowany). Mimo wszystko jednak wygląda na to, że CEO HTC Cher Wang pozostaje optymistką, co do przyszłości firmy.
 
Według mnie z takim flagowcem jakim jest HTC One A9, spółka może już szukać nabywcy na swoje aktywa.
 
źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.