samsung

Samsung od zawsze modyfikował domyślną przeglądarkę systemu Android, jaką dodawał do swoich telefonów. Chociażby wersja z Galaxy S2 jest tą bardziej znaną, a to m.in. przez zastosowanie akceleracji sprzętowej i większych możliwości personalizacji.

Wiele wskazuje na to, że Samsung planuje wdrożyć swoją własną przeglądarkę dla Androida opartą o WebKit. Po tym, jak oficjalnym browserem Androida stał się Chrome, Samsung miał powody by podjąć taką decyzję, np. ze względu na sporą niestabilność przeglądarki od Google. Mówi się, że pracę w Samsung Electronics znalazło już wielu programistów WebKit.

Uważacie, że kolejny po Samsung TouchWizz, Samsung Apps i Social Hub dodatek od Koreańczyków to byłby dobry krok?

Źródło: droiddog

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.