ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Checklista

Ciągle brak czasu? Najlepsze aplikacje do planowania dnia, które pomogą ułożyć dzień

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Newsy

Aplikacje do planowania dnia? Czy warto o nich pomyśleć? W dzisiejszym świecie coraz częściej problemem jest czas. Dlaczego? Ciągle go mało. Każdy chce robić coraz więcej i bierze na swoją głowę kolejne obowiązki. W końcu dostrzega się, że doba ma jedynie 24 godziny. Co zrobić, by to jakoś poukładać? W tym celu można skorzystać z dobrodziejstwa aplikacji do planowania dnia. Dzięki nim odpowiednio zarządzisz swoim dniem. 

Psychologia na start planowania dnia – aplikacje do planowania czasu a podejście do życia

Co jest najlepszym motywatorem? Recept jest kilka, ale jedną z nich może być świadomość starty. Człowiek wtedy, kiedy wie, jak dużo traci, jest w stanie wziąć się do roboty. Czasami bez zderzenia ze ścianą, każdy myśli o sobie w superlatywach. No dobrze – ale jak dojść do świadomości starty czasu? W bardzo prosty sposób. 

Wystarczy wziąć stoper i go uruchomić. Masz go w komputerze oraz w telefonie. Zmierz czas swojej pracy przed podjęciem działań zwiększających efektywność Twojej pracy. W ten sposób zobacz, ile czasu tracisz na “pracę”. Kiedy dokonałeś pomiarów, teraz można wziąć się za zmianę, kiedy czujesz determinację i rozgoryczenie. W celu zwiększenia efektywności warto zainstalować Focus To-Do: Licznik Pomodoro & Lista Zadań

Najlepsze aplikacje do planowania dnia

Rozwiązań, które pozwalają na efektywne planowanie czasu, jest bardzo dużo. Poniżej warte uwagi: 

 • Kalendarz Google lub Outlook
 • Google Keep, Evernote lub OneNote
 • Taskery – Asana, Trello, Nozbe, Todoist, Lista zadań od Google

Kalendarz Google lub Outlook

Podstawę aplikacji do planowania czasu stanowią oczywiście kalendarze. Większość użytkowników korzysta z dwóch propozycji – Kalendarz Google lub Outlook. Zaletą tych rozwiązań jest to, że swoje dane masz zawsze przy sobie – na każdym urządzeniu. Który wybrać? To już indywidualny wybór i najważniejszym kryterium jest środowisko, w którym pracujesz Google czy Microsoft. Na pewno odradza się pracy na dwóch kalendarzach jednocześnie. Taka zduplikowana praca nie jest dobrym rozwiązaniem. Trzeba podjąć decyzję. 

Google Keep, Evernote lub OneNote

Notatnik warto mieć zawsze pod ręką. To właśnie tutaj możesz mieć wszystkie najważniejsze zapiski. Dzięki temu szybko i sprawnie przygotujesz się na spotkanie. Pamiętaj, aby dbać o porządek – to on jest tutaj najważniejszy. Dlatego niezależnie od wybranej aplikacji warto oswoić się z używaniem kategorii lub zakładek. Jeśli w Twoich notatkach zapanuje bałagan – wtedy niestety będziesz tracić czas na szukanie czegoś, co może już nawet zostało wykasowane… 

Google Keep to najprostsza aplikacja. Pozwala na dodawanie zdjęć, pisanie, rysowanie oraz kategoryzowanie notatek. W Google Keep ustawisz również przypomnienia do konkretnej notatki. OneNote i Evernote to bardziej zaawansowane aplikacje, które mają przede wszystkim więcej opcji formatowania – tutaj trzeba się zastanowić czy na pewno tego potrzebujesz – oraz dodawanie wydruków z pliku PDF. Dzięki temu łatwo przenieść stertę notatek do cyfrowego notatnika i mieć je zawsze przy sobie. 

Taskery – Asana, Trello, Nozbe, Todoist, Lista zadań Google…

Tutaj wybór jest naprawdę bardzo duży. W pierwszej kolejności warto zastanowić się, jak bardzo rozbudowanego narzędzia potrzebujesz? Jeśli prostej listy do zaznaczania zrobionych, wtedy nawet Google Keep da spokojnie radę. Podobnie prostą aplikacją jest Lista zadań Google.  

Do bardziej zaawansowanych taskerów można zaliczyć przykładowo: 

 • Asana
 • Trello
 • Nozbe
 • Todoist
 • Microsoft To – do

W zależności od wyboru usługi posiadają podobne funkcje takie jak zlecanie zadań dla konkretnych osób – przypisywanie ich do odpowiedzialności. Aplikacje wyróżniają się również łatwym zarządzeniem i delegowaniem zadań na poszczególnych uczestników projektów

W planowaniu zadań pamiętaj o kilku ważnych zasadach: 

 • Skupiaj się na priorytetach i nadawaj je swoim zadaniom – w ten sposób będziesz wiedzieć, co koniecznie wykonać w najbliższym czasie.
 • Nie przesadzaj – nie wymyślaj za dużo zadań. Staraj się robić to z głową. 
 • Jeśli jest rzecz, którą możesz zrobić od ręki – po prostu to zrób. Nie ma potrzeby wpisywać to do swoich zadań.
 • Bądź konkretny. Zadania mają być krótkie i jasno napisane. 

Najlepsze aplikacje do planowania dnia – nie jest to łatwy wybór. Każdy ma inny styl planowania, dlatego nawet najlepszy poradnik nie zawsze dopasuje wszystkiego idealnie. Należy spróbować samodzielnie i przekonać się, która aplikacja najbardziej odpowiada potrzebom oraz oczekiwaniom. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Methawee Krasaeden z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy