xiaomi launch

 

Xiaomi jest jednym z największych producentów smartfonów w Chinach, i choć firma przez ostatnie lata zadomowiła się również na innych płaszczyznach rynku, to mało mówiło się o prawdopodobnym wejściu na rynek komputerów przenośnych. Najnowsze informacje potwierdzają jednak doniesienia o  pracach nad wprowadzeniem dwóch laptopów.

 

Informacje tę potwierdziła firma Inventec mówiąc, że współpracuje ona z Xiaomi nad laptopami, które mają wejść na rynek już na początku 2016 roku. Według plotek, Chińczycy szykują 12,5 oraz 13,3 calowe laptopy (na zdjęciu render). Do całej sytuacji dodaje realizmu fakt, że Xiaomi zatrudniło byłego pracownika działu laptopów Lenovo. Jeśli chodzi o same urządzenia, to w kuluarach mówi się, że będą one pracowały pod kontrolą Windowsa, Chrome OS lub Androida.

 

Xiaomi-laptop-third-party-render_1

 

Wydaje się jednak, że wśród chińskich producentów smartfonów Xiaomi nie będzie pierwszą firmą, która wprowadzi na rynek swojego laptopa. Pierwsze może być Huawei, które zarejestrowało urządzenie o znaku towarowym „MateBook”.

 

Wszystko wskazuje na to, że pierwszy kwartał 2016 roku w wykonaniu chińskich firm będzie niezwykle obfity w innowacje, co cieszy nas – konsumentów.

 

Źródło: Android Headlines

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.