Apple chce zakazu sprzedaży 29 modeli telefonów Samsunga

Newsy

Zapewne pamiętacie głośną sprawę między Apple i Samsungiem, którą Koreańczycy przegrali. Jeżeli myśleliście, że to już koniec, to grubo się mylicie… W piątek późnym wieczorem Apple złożyło zapytanie do Lucy Koh (sędzia prowadząca tą sprawę), by ta dodała dodatkowe 707 milionów dolarów do 1.05 miliarda odszkodowania zasądzonego na ich rzecz. Korporacja z Cupertino prosi również o stały zakaz sprzedaży, na terenie Stanów Zjednoczonych, 26 modeli telefonów Samsunga oraz 3 modeli tabletów. Samsung natomiast twierdzi, że powinien odbyć się nowy proces, a odszkodowanie powinno spaść maksymalnie do 35 milionów dolarów.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

W swoim zapytaniu Apple domaga się dodatkowych 400 milionów $ za naruszenia patentów projektowych (dotyczących designu), 135 milionów $ za naruszenia patentów użytkowych, 121 milionów jako uzupełnienie odszkodowania oraz dodatkowych 50 milionów jako odsetki tytułem kosztów poniesionych w fazie postępowania przedsądowego. Apple argumentuje to umyślnym naruszeniem patentów przez Koreańczyków, twierdząc, że „Początkowy sukces, zdobyty przez sprzedaż sześciu produktów klonowanych (z iPhone), był trampoliną do drugiej generacji – linii produktów Galaxy S II, jak również wielu innych smartfonów naruszających patenty„.

Prawnicy Samsunga domagają się ponownego rozpatrzenia sprawy, argumentując to, że nie zostali oni dopuszczeni do głosu, by odpowiedzieć na oskarżenia korporacji z Cupertino. Koreańczycy wydali również osobne oświadczenie: „Szkoda, że ​​można tak zmanipulować prawo patentowe, by dać jednej firmie monopol na prostokąt z zaokrąglonymi rogami lub technologię, która jest ulepszana codziennie przez Samsunga, jak i inne firmy.”

Sąd ma czas na wydanie orzeczenia o zakończeniu sprawy do 6 grudnia.

Źródło: the Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x