ICS-motorola-atrix-4g

Już rok minie niedługo od premiery rewolucyjnego w wielu kwestiach Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, a większość urządzeń nie dostała jeszcze aktualizacji do tego nie najnowszego już systemu. Motorola, która początkowo zaplanowała wydanie aktualizacji dla modeli takich jak Atrix 4G, Droid Xyboard 8.2, Atrix 2, Motorola Xoom Family Edition, Droid Bionic, Photon 4G, Electrify, Droid 2, Droid 2 Global, Droid 3 i Droid Pro, teraz wycofuje się z wydania nowego ROMu dla kilku urządzeń.

Okazuje się, że najnowsze stanowisko Motoroli pozbawi szans na „Lodową Kanapkę” takich urządzeń jak: Atrix 4G, Droid 2, Droid 2 Global, Droid 3 i Droid Pro. Smartfony te zostaną więc oficjalnie na Androidzie 2.3 Gingerbread, zaś ich posiadaczom pozostanie jedynie wgranie Custom ROMów. Reszta urządzeń ma otrzymać ICS pod koniec roku.

motorola_milestone2 

Wydaje się, że przez tę decyzję Motorola może stracić całkiem sporo klientów, a obraz firmy w kontekście aktualizacji jest już bardzo podobny do tego znanego z przypadku LG. Jak myślicie – Google jako właściciel Motoroli może zaradzić tej sytuacji?

źródłó: androidheadlines 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.