HTC nie umieści więcej aparatu od Toshiby w swoich smartfonach, ale nie dlatego, że nie chce

mm Adam Lulek Newsy 2015-10-26

HTC One M9 111

 
Pamiętacie HTC One M9? Flagowiec został mocno skrytykowany za słaby aparat (przynajmniej na tle konkurencji). Firma zastosowała w tym telefonie sensor od spółki Toshiba (potraficie wymienić inne urządzenia z tym aparatem?). Był to dość dziwny ruch, ponieważ gdy mówimy o tych podzespołach, to mamy najczęściej na myśli czujniki od Sony. Stosowane są one w większości smartfonów obecnie na rynku. Obie spółki konkurowały ze sobą o klientów, ale w najbliższej przyszłości już nie będą. Dlaczego?
 
Toshiba była ofiarą własnych skandali księgowych przez ostatnie dwa lata. Na giełdzie kurs akcji spółki mocno spadł. Przedsiębiorstwo odwołało nawet wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy. Ponadto firma znajduje się pod lupą rządową z uwagi na wspomniane afery.
 
Aby wzmocnić sytuację spółki i zrealizować jej zaległe reformy, Toshiba jest podobno bliska sprzedania swojego działu z sensorami. Nabywcą ma być Sony, a wartość transakcji to około $ 163 mln. Przedmiot sprzedaży obejmuje również produkcję półprzewodników i pamięci NAND flash.
 
Warto dodać, że 40% tego rynku należy obecnie do Sony, a jedynie 2% do Toshiby. Zatem to chyba dobry ruch ze strony firmy.
 
źródło: phonearena • stark2991

  Nadal się nie dowiedziałem dlaczego HTC nie użyje sensora Toshiby. Bo przejęcie firmy przez Sony niczego nie przesądza

 • Piotr

  A co to pomoże konczącej sie juz firmie z Tajwanu?

  • AndropaX

   Wsadzić na pewno lepszy aparat niż w biedascencie i fonepadle bez diody led

   • Piotr

    Kolega dobrze sie czuje?

  • christeros

   Wsadzą moduł od Sony co może spowodować, że smartphony Sony wkońcu dorównają pod względem robionych zdjęć konkurencji. UltraPixel czy dwa aparaty nie za bardzo się spisywały.

   • Piotr

    Moduły sony sa nawet w lowendach… a i im sporo brakuje do wzglednej choc jakoscix