Gigabyte-Technology-Green-Eye-Logo-Wallpaper

 

Gigabyte zaprezentowało właśnie cztery nowe smartfony. Nowa linia urządzeń to najniższa półka cenowa, a potwierdzeniem tego jest fakt, że żaden z zapowiedzianych smartfonów nie kosztuje więcej niż 100 euro.

 

Firma może nie słynie z produkcji smartfonów, ale użytkownicy szukający taniego i funkcjonalnego rozwiązania powinni tutaj znaleźć coś dla siebie. Warto wspomnieć o tym, że każdy z poniższych smartfonów ma wsparcie dualSIM.

 

Gigabyte Classic

 

classic

 

Najlepiej wyposażony ze wszystkich zaprezentowanych budżetowców firmy Gigabyte. Posiada 5 calowy ekran HD, 1 GB RAM, kamerę główną 8 MP oraz frontową 5 MP. Smartfon posiada 8GB wbudowanej pamięci z możliwością rozbudowy o karty microSD o maksymalnej wielkości 32 GB. Zastosowana bateria ma pojemność 2000 mAh. Smartfon jest również najcieńszy z zaprezentowanych, ma bowiem 8,6 mm grubości.

 

Cena ~ 95 euro

 

Gigabyte Classic Lite

 

Gigabyte-Classic-Lite

 

Ta propozycja to nic innego jak okrojona wersja powyższego smartfona. Do dyspozycji użytkownika został przeznaczony 5 calowy ekran o rozdzielczości 854 x 480 pikseli oraz 512 MB RAM. Zastosowane kamery również są słabsze, odpowiednio 5 MP oraz 2 MP. Pojemność baterii to 2100 mAh. Całość pracuje pod kontrolą Androida 4.4 KitKat.

 

Cena ~ 75 euro

 

Gigabyte Essence

 

gigabyte-essence1

 

Smartfon został wyposażony w 4.5 calowy ekran o rozdzielczości 854 x 480 pikseli. Urządzenie posiada bliźniaczą specyfikację do modelu Classic Lite, który widzimy powyżej. Bateria w tym urządzeniu ma pojemność 1600 mAh.

 

Cena ~ 70 euro

 

Gigabyte Essence 4

 

essence_4

 

Najmniejszy oraz najtańszy z zaprezentowanych to Essence 4. Posiada taką samą specyfikację jak Gigabyte Essence, z wyjątkiem kamer oraz ekranu. Essence 4 ma tylko 2 megapikselową kamerę główną, oraz 0.3 MP frontową do „selfie”. Wyświetlacz ma 4 cale o rozdzielczości 480 x 800px. Wbudowana pamięć wewnętrzna to 4 GB + możliwość rozbudowy o karty microSD. Bateria również nie zachwyca – tylko 1300 mAh.

 

Cena ~ 55 euro

 

Widzimy więc, że są to typowo budżetowe rozwiązania, które przeznaczone są do osób, które od smartfona wymagają naprawdę niewiele.

 

Źródło: gsmarena, android headlines

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.