ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Appkomat InPost – nowy rodzaj paczkomatu już działa, ale brakuje mu… wyświetlacza

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Appkomat InPost to nowy rodzaj paczkomatu, który można już znaleźć w Warszawie i Krakowie. Ten sprzęt będzie działał tak samo, jak w przypadku wszystkich innych paczkomatów od InPost, ale ma być bardziej przyjazny środowisku. Jedną ze zmian, która ma się do tego przyczynić, jest usunięcie z urządzenia dużego wyświetlacza. To oczywiście sprawi, że obsługa urządzenia będzie o wiele prostsza, ale pod warunkiem, że skorzystamy z aplikacji mobilnej InPostu.

Appkomat InPost – nowy rodzaj paczkomatu ma być bardziej ekologiczny

Appkomat InPost zdjęcie urządzenia

InPost robi kolejny krok ku temu, by ich rozwiązania były jak najbardziej ekologiczne. Jak podaje firma, korzystanie z paczkomatów InPost pozwala obniżyć emisję CO2 nawet o 75 procent, jeżeli porównamy to z tradycyjnymi dostawami paczek przez kurierów. W przyszłości na paczkomatach mają pojawić się także panele fotowoltaiczne czy czujniki, które będą sprawdzały jakość powietrza w okolicy paczkomatu. Teraz w Warszawie oraz Krakowie stanęły dodatkowo nowe paczkomaty, a raczej Appkomaty InPost. To nowy rodzaj paczkomatu, który od tego „starego” różnił się będzie tym, że pozbawiony został dużego wyświetlacza. Rezygnacja z takiego wyświetlacza to mniejsza liczba komponentów potrzebnych do jego skonstruowania, a także mniejsze zużycie energii elektrycznej. I oczywiście obsługa takiego urządzenia będzie łatwiejsza z wykorzystaniem aplikacji mobilnej InPost.

Działania na rzecz poprawy środowiska to jeden z kluczowych filarów działalności InPostu i jego strategii ESG. Zawsze staramy się znaleźć rozwiązania, które nie tylko usprawnią czy unowocześnią nasze usługi, ale  realnie przyczynią się do poprawy i obniżenia negatywnego wpływu działalności człowieka na naszą planetę. Jestem pewien, że tak jak wcześniejsze nasze urządzenia, tak nowo zaprojektowany Appkomat InPost stanie się wzorem wskazującym kierunek rozwoju dla procesów logistycznych w e-commerce w XXI wieku.

Rafał Brzoska, założyciel i Prezes InPostu.

Warto także dodać, że InPost wprowadza do swojej aplikacji także funkcję, o której pisaliśmy dla Was niedawno. Chodzi o możliwość nadawania paczek bezpośrednio z poziomu aplikacji i bez konieczności drukowanie etykiety. Taka funkcja dostępna też będzie z poziomu paczkomatów. Appkomat InPost także jest w nią wyposażony. Obecnie Appkomat InPost znajdziemy tylko w dwóch miastach w Polsce, ale te pojawią się w przyszłości także w innych miastach. Więcej o samym działaniu Appkomatu InPost można przeczytać na stronie firmy.

Źródło: InPost

Sprawdź najnowsze wpisy